2021 Ev Dekorasyon Trendleri

2021 yılı yeni trendleri ile geldi! Zamanımızın çoğunluğunu evde geçirdiğimiz bu günlerde ev dekorasyonuna olan ilginin arttığı görülmekte. Bol bol zaman geçirdiğiniz evinizde değişiklik istiyor ve trendleri takip etmeyi seviyorsanız bu yazımız tam sizin için!
  1. Yumuşak Formlar ve Konfor

Zamanımızın çoğunluğunun evde geçtiğini düşündüğümüzde bu yılın en önemli trendinin konfor olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu durum ev dekorasyonuna da yansımakta. Yuvarlak masalar ve sehpalar, keskin hatlar yerine oval mobilyalar ve halılar bu yıl sık sık karşımıza çıkacak gibi gözükmekte. İç mimarlar dekoratif objelerde de bu yıl yine dairesel ve amorf biçimler tercih ederek evleri yumuşak hatlarla daha samimi ve sıcak mekanlara dönüşecek.

2. Favori Renkler: Toprak Tonları

Doğallığa dönüşün ön planda olduğu 2021 yılında, mobilya ve dekorasyon aksesuarların toprak tonları olarak tercih edilmesi evinizde bambaşka bir hava yaratacaktır. Geçtiğimiz yılın sade tonlarına benzer bir yapıda olan ve doğadan ilham alan toprak tonları sayesinde rahatlatıcı bir ev hayatına sahip olabilirsiniz. Evinizde sakin ve rahatlatıcı bir görünüm sağlamak için kesinlikle bu trendi denemelisiniz!

3. Pozitif Enerji Veren Bitkiler!

Urban jungle akımı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ev dekorasyon gündemimizin ilk sıralarında! Odalarınızın, balkonunuzun veya bahçenizin her köşesini çiçeklendirmek, evinizi bitkilerin enerjisiyle tazelemek fazlasıyla iyi bir ev dekorasyon yaklaşımıdır. Bu yüzden önerimiz başlangıç için evinizde en sevdiğiniz ve bakımı kolay olabilecek bitkilere yer açmanız. Bu konuda seçeceğiniz egzotik çiçekler, duvardan sarkan sarmaşıklar veya toprak saksılarla ile evinizde size özgü bir stil katmayı deneyin.

4. Bohem Detaylar

Urban jungle gibi bohem detaylar da bu yıl popüler olmaya devam ediyor. Hasır sepetler, makrome saksılar, püsküller evlerde ve dekorasyon dergilerinde sık sık karşımıza çıkacak. Siz de bohem detaylarla evinize sıcaklık ve samimiyet katmayı deneyebilirsiniz!

5. Sofistike Desenli Duvar Kağıdı

Çin ve Japon esintileri taşıyan desenler bu yıl iç mimarların eviniz için sunabileceği önerilerin başında yer alıyor. Dilerseniz detaylı desenlerle bezeli dilerseniz büyük ve daha minimal desenlerde, pastel renkli duvar kağıtlarıyla evinizde küçük bir dokunuşla büyük bir değişim yaratabilirsiniz.

6. Sürdürülebilir Tasarımlar

Geçtiğimiz yıl trend listesinde olan ve 2021 yılında da listede olmaya devam eden bir başka önerisi ise sürdürülebilir tasarımlar! Bu yıl geri dönüştürülmüş, çevre dostu materyallerden oluşan tasarımlar evlerimizdeki yerini alacak. Bunun yanı sıra kendin yap projeler de bu yılın ev dekorasyon trendlerinden biri. Mobilyalarınızı farklı renklere boyayarak, koltuklarınızı farklı dokularda kumaşlarla kaplatarak ya da evdeki farklı işlevde objeleri değerlendirerek tamamen size özel harika şeyler yaratmak sizin elinizde!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir